777 Kč

Hřbitovní Šípková Růženka

Krajinné kalendárium
(věčný kalendář)

Nakladatel: VÚKU
Rozměr: 33 × 59 cm
SKLADEM

Cena včetně poštovného (ČR)Luxusní velkoformátový nástěnný kalendář. Vzácné limitované vydání dokumentující více než 40 let tvorby surrealisty Lubo Kristka. Každý kus má své číslo. Na přání je možno výtisk opatřit podpisem autora.

Sochař, malíř a akční umělec Lubo Kristek proslul svými "mytologickými krajinami", které diváka uchvání a přenesou do říše fantazie či ponoří do hluboké meditace. Kristkovy obrazy jsou brány do fascinujících paralelních světů.

Mnichovský časopis Medizin + Kunst v září roku 1994 na str. 22 uvedl: "Lubo Kristek našemu zraku nastavuje zrcadlo sebepoznání a odhaluje tak divákovi kousek své duše v prostorech, které připomínají mytologické krajiny. Objevte také své prostory duše v Kristkových ohromujících obrazech!"

Věčný kalendář Krajinné kalendárium, který vyšel k pětasedmdesátinám autora, přináší velkoformátové reprodukce třinácti Kristkových dějinných olejomaleb v luxusním provedení.

Velkolepý formát (listy s obrazy mají rozměr 33 × 42 cm a zesílenou gramáž 250 g) umožňuje zobrazení do nejmenších detailů. Speciální tisk a povrchová úprava jsou přizpůsobeny pro nejvěrnější zachycení lazurní olejomalby. Techniku lazurování, tedy nanášení poloprůhledných vrstev, používali již středověcí mistři pro vytvoření zvláštních barevných efektů či přechodů, modelaci prostoru, zvýšení hloubky i intenzity.

Kristkovy obrazy promlouvají vlastním jazykem a mnohdy zachycují scény z jeho legendárních happeningů, které pořádá po celém světě (videokanál Lubo Kristka se záznamy z happeningů je zde). Ke každému z děl je na druhé straně listu doplněn krátký rozbor v češtině, angličtině a němčině.

Chodba směřuje k hraně, za kterou je temnota nekonečna, která jakoby nás obklopovala a pohlcovala. Temnota číhá nejen na konci chodby, ale také za oknem a v propadlištích. Na některá místa této podivné šachovnice života není radno vstupovat!

Díky posuvné kalendářové sekci slouží tato originální nadčasová publikace i jako věčný kalendář. Kalendář odteď již navždy. Celkový rozměr i se samostatnou kalendářovou sekcí je 33 × 59 cm. Poštovné a balné je v ceně.
Pokud si tento sběratelský klenot přejete opatřit podpisem autora, vepište to při objednání do kolonky "Poznámky", která se nachází pod výběrem způsobu platby (signatura je bez příplatku).

S Kristkovými obrazy může divák vstoupit do neznáma, pocítit nekonečno v proměnách času a odhalit vlastní krajiny duše.


Další tituly:

Zapavučinovaný genius loci

Lubo Kristek - zapavučinovaný genius loci

Průvodce tvorbou sochaře, malíře a performera Lubo Kristka v kontextu genia loci.
Sborník textů s bohatou obrazovou přílohou.

299 Kč

(i při zakoupení s tímto titulem zůstává poštovné zdarma)

 

Ukázka:

První zjevení neznámé energie Zamechovaný telefonní rozhovor RozborNaděždin akord v krajině V zajetí světské katedrály Krajina smyslů s podepřenými mraky Modlitba k oku O autorovi Přední strana Zadní strana